Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

 
jv-a-jv.jpg 

ucet.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19.04.2016

 

Obraz - Ochránci zvířat

 

Kanibalismus se dá obecně definovat jako „požírání jedinců vlastního druhu.

 

kanibalismus.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento mladý norčí sameček, říkejme mu třeba Tom, definici kanibalismu samozřejmě nezná. Navzdory tomu jej zažil na vlastní kůži. Zranění, která na fotce vidíte, mu dle vyjádření chovatele způsobila jeho vlastní matka. Ptáte se, jak je to možné?

Celá rodinka norků za svůj život nepozná nic jiného, než tuto standardizovanou chovnou klec na obrázku.

Norci jsou samotářská zvířata. Na farmách jsou však drženi v extrémně stísněných podmínkách. Co by v přírodě nastartovalo proces odstavení a začátek Tomova dospělého života, se v klecích mění v boj o teritorium a vzájemnou agresivitu.

Nedělejme si však starosti, se ztrátami se v tomto byznysu počítá.

PS: Náš společný boj za zákaz chovu kožešinových zvířat stále pokračuje. Nejnověji máme zprávu, že Vláda dala šanci zákazu kožešinových farem - i díky Vašim výzvám ministru Jurečkovi.

Marek Voršilka
Předseda s odhodláním

OBRAZ - Obránci zvířat 
Telefon: 
776 053 932
Email: marek.vorsilka@obrancizvirat.cz

Web: www.obrancizvirat.cz

 

 

22.03.2016

 

OBRAZ - Obránci zvířat

 

Dne 11. března jsme ve spolupráci s politiky oficiálně podali návrh zákona za zákaz kožešinových farem v ČR. smile emoticon

Občas slýcháme, že zákaz kožešinových farem výrazně zvýší nezaměstnanost. „V případě zákazu přijde o práci maximálně dvacet lidí,“ říká senátorka Ivana Cabrnochová. Chovatelé se zároveň na tuto změnu budou mít čas připravit. Více se dočtete v článku.

 

 

 

http://ekonomika.idnes.cz/kozesinove-farmy-jsou-v-cesku-miniaturni-byznys-nyni-jim-navic-hrozi-zakaz-172-/ekonomika.aspx?c=A160314_192631_ekonomika_rts#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ekonomikah&utm_content=main

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

"Tak početná a politicky různorodá skupina předkladatelů je pro nás důkazem toho, že z otázky kožešinových farem a vztahu ke zvířatům vůbec se stalo zásadní politické téma." říká Marek Voršilka, předseda spolku OBRAZ.

Úspěch zákona bude záviset také na rozhodnutí ministra zemědělství Mariana Jurečky. Proto jsme připravili speciální webovou stránku www.vyzvajureckovi.cz, kde ho můžete vyzvat, aby podpořil návrh zákona za zákaz kožešinových farem v ČR.

 

 

 

https://echo24.cz/a/iPihE/stop-utrpeni-zvirat-sobotka-a-spol-proti-kozesinovym-farmam

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dnes Vás potřebujeme více než kdy dříve a potřebujeme Vás všechny! Aby mohl zákon za zákaz kožešinových farem pokračovat na své cestě, nesmí jej pan ministr Jurečka zastavit. Pošlete mu zprávu přes naši webovou stránku www.vyzvajureckovi.cz, aby zákon podpořil.

Čím více se nás zapojí, tím větší šanci máme. SDÍLEJTE, je to důležité! smile emoticon

 

22.01.2016

 

Netestováno na zvířatech?

Mnoho lidí si neuvědomuje skutečnost, že po celém světě stále trpí tisíce zvířat při testování kosmetického a toaletního zboží, prostředků pro domácnost a také při testování jednotlivých složek takovýchto výrobků. 

V roce 1996 vytvořila mezinárodní koalice organizací na ochranu zvířat z Evropy a Severní Ameriky mezinárodní schéma certifikace kosmetického zboží a prostředků pro domácnost netestovaných na zvířatech, aby tak zodpovědným spotřebitelům usnadnila výběr zboží při nákupu. Toto schéma zahrnuje následující dva certifikáty:

 

1. Humánní kosmetický standard (HCS – Humane Cosmetics Standard)

Společnost, která byla schválena v rámci schématu HCS, neprovádí ani nezadává testy na zvířatech za účelem testování kosmetického a toaletního zboží, včetně jednotlivých složek a to nikde na světě.

 

2. Humánní standard prostředků pro domácnost (HHPS – Humane Household Product Standard)

Společnost, která byla schválena v rámci schématu HHPS, neprovádí ani nezadává testy na zvířatech za účelem testování prostředků pro domácnost, včetně jednotlivých složek a to nikde na světě.

Prostředky pro domácnost zahrnují širokou škálu výrobků jako např. prostředky na mytí nádobí, prací prostředky, čistící prostředky, osvěžovače vzduchu, leštidla na nábytek.

 

Seznam značek s HCS-HHPS dostupných v ČR

Kosmetika a prostředky pro domácnost s HCS/HHPS (a tedy netestované na zvířatech) dostupné v ČR (značky s označením "pouze přes internet" lze koupit pouze v zahraničních e-shopech, ale s doručením do ČR):

 

100% Pure - www.100percentpure.com; www.100percentpure.cz

Adam´s Naturals (pouze přes internet) - www.adamsnaturals.com

Aftercare - www.theaftercarecompany.com

Argital www.argital.it

Astonish - www.astonishcleaners.com

Aubrey Organics - www.aubrey-organics.com

Badger - www.badgerbalm.com

Balm Balmwww.balmbalm.com

Beautiful Movements Cosmetics - www.bmbeauty.com

Bio-D - www.biodegradable.biz

Bria Organics (pouze přes internet) - www.briaorganics.com

Chirp cosmetics company (pouze přes internet) - www.chirpcosmeticscompany.com

CORE cosmetics (pouze přes internet) - www.corecosmetic.com

Crazy Rumors - www.crazyrumors.com, www.rumors.cz

Cuccio Naturale - www.cuccio.com

Desert Essence - www.desertessence.com

Douces Angevines - www.doucesangevines.com Pozn: Tato značka HCS nemá, ale má obdobný certifikát organizace One Voice - více informací

Dr. Bronner´s Magic Soaps - www.drbronner.com

Earth Friendly Products - www.ecos.com

Ecocare (pouze přes internet) - www.ecocareorganic.com

Ecocolors (pouze přes internet) - www.ecocolors.net

Ecover www.ecover.com

Ecozone - www.ecozone.com

Emerita (pouze přes internet) - www.emerita.com

Everyday Minerals - www.everydayminerals.com

Farm Dog Naturals (pouze přes internet) - www.farmdognaturals.com

FíOR Minerals (pouze přes internet) - www.fiorminerals.com

Forever Living Products - www.foreverliving.com

Forsythe Cosmetic Group (značka Color Club) - www.cosmeticgroup.com

Freemanwww.freemanbeauty.com, www.calco.cz

Gloss & Toss (pouze přes internet) - www.glossandtoss.net

Hurraw! Balm - www.hurrawbalm.com, www.bangbag.cz/content/13-o-balzamech-hurraw

Inlight Organic Skincare - www.inlight-online.co.uk

Jason Natural Cosmetics - www.jason-natural.com

Jordana Cosmetics - www.jordanacosmetics.com, www.jordanacosmetics.eu

Kiss My Face www.kissmyface.com

Laboratoire Holistica Internationalwww.holistica.fr

Lily LoLo Mineral Cosmetics - www.lilylolo.co.uk, www.lilylolo.cz

Liz Earle Cosmetics (KPL Cosmetics Ltd) - (pouze přes internet) www.lizearle.com

Lush - www.lushcz.cz - Pozn.: Tato značka certifikát HCS nemá, ale rozhodli jsme se udělat výjimku a zařadit ji na seznam, jelikož její systém kontroly dodavatelů je ještě přísnější než u HCS, důraz na netestování na zvířatech a prověřování dodavatelů je kladen od založení této značky a mimo vyrábění kosmetiky se Lush zaměřuje i na aktivní lobbing za nahrazení pokusů na zvířatech. Více o jejich systému zde.

Manufaktura - www.manufaktura.cz

Marble Hill (pouze přes internet) - www.marblehillonline.co.uk

Marks & Spencer - www.marks-and-spencer.cz

Method - www.methodhome.com

Milani - milanicosmetics.com

Montagne Jeunesse - www.montagnejeunesse.com

Mrs. Conn's Bath Day (pouze přes internet) - www.mrsconns.com

Nothing Nasty (pouze přes internet) - www.nothingnasty.com

Organix South Inc. (Thera Neem) - www.organixsouth.com

Patyka (pouze přes internet) - www.patyka.com

Paul Mitchell - www.paulmitchell.com, www.paulmitchell.cz

Santaverde - www.santaverde.de

Seventh generation - www.seventhgeneration.com

Suma Foods (Triangle Wholefoods Collective Ltd; výrobky Ecoleaf) - www.suma.coop

The Body Shop www.thebodyshop.com

Urban Decay - www.urbandecay.com

Urtekram www.urtekram.cz

Yarok - www.yarokhair.com

Yes to (pouze přes internet) - www.yestocarrots.com

 

 

Seznam obchodů, v nichž lze výrobky těchto značek zakoupit, naleznete na této stránce.

Seznam všech značek s HCS/HHPS naleznete na stránkách www.gocrueltyfree.org.

 

 

 

15.01.2016

 

PEKLO JMÉNEM MNOŽÍRNY

 

Množírna, psí koncentrák, továrna na štěňata - Tolik jmen a tolik hrůzy, strachu a bolesti.
Nezáleží na průkazu původu, děje se to všude a samozřejmně nejvíce v bezpapírových chovech -  internetové nabídky psů, prodej na benzínkách, před obchoďáky a před domy.Tak aby vy jste nepoznali, že se jedná o množírnu!!! Štěňata možná vypadají na první pohled dobře - cena lákavá a pak už Vám zbydou jen oči pro pláč... DÁVEJTE SI PROSÍM VELKÝ POZOR a nekupujte štěňata, že je Vám jich lito.Tím to nikdy nezastavíte, ačkoliv je to tvrdé, jinak to nikdy neskončí. PEČLIVĚ VYBÍREJTE I CHOVATELSKÉ STANICE I JEDNOTLIVÉ "CHOVATELE" anebo úplně nejlépe adoptujte pejska, který si to zaslouží a který si prožil takové peklo. Budou Vám navždy vdeční!!!

Zastavme utrpení!!! Ať vsichni vidi utrpení, ktere prozivaji rodiče laciných štěňat!

 

mnoyirna-1.jpg            mnoyirna-2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mnoyirna-3.jpg       mnoyirna-4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

mnoyirna-5.jpg      mnoyirna-6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

&nbs

 

Fotoalbum

KOČKÁRIUM U MARKÉTY

Datum: 29. 10. 2015
Fotografií: 39
Složek: 0

SEN ZVÍŘAT 06.09.2015 PRAHA 9 VINOŘ

Datum: 12. 9. 2015
Fotografií: 43
Složek: 0