Jdi na obsah Jdi na menu
 

Havarie horké vody - příčina mnoho uhynulých ryb 13.7.2016

19. 7. 2017

13.07.2016

 

Dne 01.07.16. po sestoupení schodů do koryta potoku Botič přibližně v 9 – 9,30 hod., v místě přemostění Michelské ulice ( vedle stanice autobusů, naproti objektu domov pro seniory), byla členka NF Jitka zcela zděšena a konsternována nekonečným množstvím uhynulých ryb ( jednalo se o stovky kadaverů ryb různého vzrůstu a to pouze na úseku cca 100 m, kterým procházela).

Naproti schodům, na druhém břehu jsem viděla ze dvou trubek tryskat proudy vody.Na základě beznaděje a psychického šoku zavolala členka NF Jitka na linku 158 a když se vzpamatovala, snažila se činit další racionální kroky. Telefonovala také mimo jiné na odbor životního prostředí MČ Praha 4, kam se nedovolala, proto požádala o pomoc v sekretariátu tajemníka úřadu, později ji bylo tel. oznámeno, že záležitost řeší Inspekce život. prostředí a že jsou již namístě, proto se tam opět vypravila. Pracovníci inspekce na místo nedorazili ale byly tam reportéři televize Nova a scházeli se tam místní občané a někteří z nich tvrdili, že ráno před 8 hod., z výše zmiňovaných trubek do potoka vytékala proudem, vařící voda!!! V přilehlé ulici jsem si následně všimla upozornění na havarii horké vody.

Další ráno se Jitka vrátila na břeh, kde jsou vyvedeny trubky,a bylo vidět, že voda byla opět vypouštěna a z trubek odkapávala teplá voda!

Proto jsme žádali o důsledné postupy v této věci, zjištění a potrestání viníka a učinění preventivních opatření v zájmu zabránění dalším možným ekologickým škodám!!!

 

Přikládáme pořízenou fotodokumentaci.

 

dsc04582.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc04632.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc04572.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc04578.jpg