Jdi na obsah Jdi na menu
 

SKANDÁLNÍ POSTUPY

9. 10. 2019

28.12.2015

 

Obdrželi jsme další dopis navazující na odchyt srnky, v kterém jsme jako na NF byli zainteresovaní. Opět jsme byli potěšeni a jsme rádi, že se tento případ dotáhl do konce!

 

Dobrý den paní Parisotová,

 

rád bych Vás informoval, že se dnes úspěšně uskutečnil odchyt srnčího ve vnitrobloku v Holečkově ulici a to s pomocí naší nové imobilizační zbraně. Odchytový tým však byl překvapen, neboť byl odchycen srnec, který již měl shozené parůžky. Je samozřejmě možné, že při dřívější rekognoskaci jsme mohli pohlaví zvířete přehlédnout, ale je zde i druhá možnost, že v lokalitě jsou/byly kusy dva. V tom případě by jsme se museli do této lokality vrátit ještě jednou. Ale to ukáže čas.

 

Imobilizace proběhla za účasti veterinární lékařky, srneček se po imobilizaci záhy zklidnil (imobilizační střela je vidět na fotografii nad zadním během), v naší Záchranné stanici mu bylo aplikováno antidotum a vitamíny, takže se rychle „probudil“ a začal se seznamovat s výběhem.

 

Protože se jedná o srnce, který by byl v zookoutku v Chuchli sám a stal by se brzy agresivním, rozhodli jsme se jej vypustit do volné přírody v Prokopském údolí, kde se přidruží k tamní početné populaci srnčí zvěře. S ohledem na jeho dobrý zdravotní stav a kondici předpokládáme, že se v létě příštího roku již zapojí do říje.

 

Pro informaci přikládám i tři dokumentující snímky.

 

Přeji hezké adventní dny!

 

 

 

Ing. Vladimír Krchov, Ph.D.

Ředitel organizace

+420 724 523 165
krchov@lesy-praha.cz
Práčská 1885, 106 00 Praha 10 – Záběhlice
www.lesypraha.cz

 

 

 

21.11.2015

 

Vkládám na stránky DOPIS OD PANA ŘEDITELE, který nás velmi potěšil!!

 

Vážená paní Parisotová,

 

na základě našeho dnešního telefonického rozhovoru si Vám dovoluji ještě jednou podat následující shrnující informace:

 

·        Lesy hl. m. Prahy mají MHMP schválen nákup narkotizační zbraně; v současnosti již čekáme na její dodávku, pravděpodobně do konce listopadu, včetně vyřízení všech nutných zákonných požadavků.

·        Následně provedeme odchyt srnky v Holečkově ul., ten předpokládáme do cca poloviny prosince.

·        Po nezbytné veterinární prohlídce v naší Záchranné stanici srnku převezeme do útulného a bezpečného výběhu v ZOOkoutku Malá Chuchle.

·        Pokusíme se v průběhu roku doplnit výběh srncem (srnčí říje probíhá v červenci), takže v květnu roku 2017 bude možné ve výběhu očekávat i srnče.

 

Vážená paní Parisotová, dovoluji si Vás ubezpečit, že naše ošetřovatelky poskytnou srnce veškerou možnou péči. O našich postupných krocích Vás budeme dále informovat.

 

Současně Vám děkuji za zájem řešit problematiku soužití zvířat a lidí.

 

S pozdravem

 

 

 

Ing. Vladimír Krchov, Ph.D.

Ředitel organizace

+420 724 523 165
krchov@lesy-praha.cz
Práčská 1885, 106 00 Praha 10 – Záběhlice
www.lesypraha.cz

 

 

 

31.10.2015

 

Vážení občané Prahy 5,

 

kteří jste se na nás obrátili se žádostí o pomoc ve věci, ODCHYTU SRNKY V NOUZI, NEČINNOSTI A NEPOCHOPITELNÝM OBSTRUKCÍM ZÁCHRANNÉ STANICE pro volně žijící zvířata v JINONICÍCH – která dle Vašich informací, zároveň potvrzených vedoucím této záchranné stanice, trvá již déle než rok ALE I NADÁLE BOHUŽEL POKRAČUJE!!!

 

Ujišťujeme Vás, že děláme co můžeme (SAMOZŘEJMĚ z naší strany, zdarma a ve volném čase). V úředních hodinách nám pracovníci MHP neberou telefony, při osobních návštěvách, z nás dělají blbce, vysmívají se nám do očí a nemají zájem pomoci nám ani zvířeti ani věc řešit, stejně jako pracovníci ZÁCHRANNÉ STANICE JINONICE(všichni mimo jiné placeni z peněz nás daň . poplatníků)!!

 

MHP A MŽP si kauzu přehazuje jako horký brambor a srnka i nadále ( pod dohledem odborníků ) zůstává v nevhodných podmínkách, které jí trvale ohrožují na zdraví i životě viz. přílohy!

 

Vážení daňoví  poplatníci v pomoci srnce v nouzi, hodláme i nadále pokračovat a o dalších postupech Vás budeme informovat!

 

Jitka Parisotová

   

555.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

666666.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

777777.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8888888.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

999999.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1222.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12234.jpg