Jdi na obsah Jdi na menu
 

ZÁKAZ KOŽEŠINOVÝCH FAREM UŽ KONCEM LEDNA 2019

2. 8. 2017

01.08.2017

 

A UŽ JE TO DEFINITIVNÍ!

 

Právě dnes byl legislativní proces zákazu kožešinových farem dokončen.

 

definitivni.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.07.2017

NEBEZPEČÍ ODVRÁCENO!

 

Senátoři dnes podpořili sněmovní verzi a k podpisu prezidentovi poputuje návrh zákona, který počítá s ukončením farem už od konce ledna 2019. Jen díky Vám se podařilo odvrátit vrácení návrhu do Sněmovny a hrozbu posunutí zákazu až na rok 2023.

 

Děkujeme organizaci Obraz, Obránci zvířat za kampaň, která otevřela plno lidem oči a dokázala senátory přesvědčit s ukončením!

 

 

liscata-konec-farem.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19.07.2017

„Když jsem poprvé uvízla mezi pletivem a nemohla dostat ven svou packu, cítila jsem, že můj život bude už jen utrpení. Maminka mi říkala, že jen čekáme na smrt. Ale že se to brzy změní. Že aspoň v Česku skončí ten koloběh jarního zázraku života a podzimní elektrické smrti. Že já už třeba nebudu muset mít liščata, která by o rok později trpěla stejně jaké já.

 

Ptala jsem se mámy, co jsme provedly, že tu jsme takhle uvězněné. Prý jsme moc krásné, a proto nám chtějí sebrat kožich. Nechápala jsem, co jsou zač ti lidé a proč se chtějí zdobit něčím, co patří nám.

Maminka mi říkala, že se nám krátí společný čas, že už brzy nás rozdělí. V přírodě bychom spolu žily mnohem déle. Říkala mi taky o tom, že nějací pos-lan-ci se nás před měsícem zastali. Díky lidem, kteří jim dali najevo svůj názor a napsali jim. Nevím, co to znamená, ale maminka měla radost. To bylo před měsícem.

Jenže, TEĎ SE NĚCO ZMĚNILO. Vypadá to, že se něco pokazilo. Senát to chce odložit, další dlouhé roky budou lišky a norci umírat.“

Výzva senátorům

 

PS: Já vím, já vím, tenhle příběh je silné kafe. Ale tohle opravdu nesmíme nechat náhodě. Protilobby je silná. Čas se krátí a hlasovat se bude už za chvíli. Vyzvěte senátory, ať odmítnou pozměňovací návrh hospodářského výboru, který by zákaz kožešinových farem odložil až do konce roku 2022. Teď nesmíme polevit. Pište senátorům co to dá – každá výzva se počítá.

Víte, že podle nejnovějšího průzkumu si zákaz kožešinových farem přeje 83 % lidí v ČR? Politici přece musí vyslyšet, co si žádají jejich voliči!

Marek Voršilka 
Předseda s odhodláním

OBRAZ - Obránci zvířat 
Email: marek.vorsilka@obrancizvirat.cz 
Web: www.obrancizvirat.cz

obraz-zvirat.png