Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

KOČKÁRIUM U MARKÉTY 

 

 

25.10.2015

 

 

marteta-2.jpg

   

 

K našim kočkám přicházíme vždy stejně. Nacházíme je opuštěné, hladové, v horším případě už i nemocné.

Všech dvacet současných koček máme až na vyjímky z jednoho zdroje. A tím je areál domova seniorů, kde má maminka pracovala jako zdravotní sestra. Domov vznikl v padesátých letech v zabaveném zámečku nedaleko od Prahy. Když maminka do svého zaměstnání nastoupila, netrvalo dlouho a viděla v zámeckém parku podezřele mnoho koček a vůbec nebyly v dobrém stavu. Byly spíše v kritickém stavu. Ke všemu byly zdivočelé a nedůvěřivé. Tím začaly naše starosti. Postupem času maminka zjistila odkud se kočky berou. Nejvíce jich bylo z volného chovu jedné nezodpovědné rodiny, žijící v polorozpadlé budově patřící kdysi k zámku. Celá léta, jak maminka od místních zjistila, si tato rodina nedělala a nedělá, starosti s řádným živením svých volně množících se koček, o veterinární péči  ani nemluvě. Takže koček bylo stále dost, přestože umíraly na nemoci, které zapříčinilo jejich hladovění a žalostný zdravotní stav. Začaly jsme s maminkou kočky živit, odchytávat a kastrovat.

 

A tak začal náš nerovný, nesnadný a nekonečný boj, který trvá dodnes. Boj s vedením domova seniorů, které zakázalo kočky krmit, protože je to nehygienické, boj s vedením obce, kterému je osud koček lhostejný. Na venkově se přeci kočky neživí, chytají myši! Boj, který trvá dvacet let.V areálu parku je zchátralá budova, kde jsme kočkám nakoupily polystyrenové boudičky, vystlaly je senem. A v této budově je krmíme se souhlasem pana majitele. Maminka v domově již nepracuje, je již 10 let v důchodu. Ke kočkám chodíme, převážně maminka ob den, je to od našeho domova 14km krásné procházky. Máme dva pejsky a ti to velice oceňují obdivuji svou maminku a nesmírně si jí vážím. Ale je to náročné,finančně i fyzicky.

 

Začátkem jara mi pan majitel budovy, kde mají kočky útočiště, oznámil, že budovu prodává. A tak jsme na naší zahradě nechaly postavit naše kočkárium. Kočky znovu odchytávám a učíme je žít na jiném místě, u nás. Po prvotním stresu, když kočku chytím, jí už po cestě říkám ,, neboj, nebreč, jedeš do rezervace“. A oni to velmi rychle poznají a jsou brzy  moc spokojené. A to je to,o co nám jde. Kočky jsme dříve chytaly holýma rukama, ve vší skromnosti musím říci, že jsem lovec zdatný.

 

Pak mne náš pan veterinární lékař, pan Soukup z Říčan jednou řekl, že mě musí seznámit s s panem Lukou - členem NF JVaJV a tak jsme se poznali, pan Luka mě seznámil s paní Parisot a jsem za to velice ráda. Pan Luka je ,,kočkomil“, který mne ve spolupráci s paní Parisot, moc pomohl. Kočkám, které jsem chytala, léčila a posléze kastrovala, když jsem ještě neměla naše kočkárium, poskytli  azyl, potravu a nonstop péči v michelském depozitu, než jsem je mohla po kastraci a v některých případech dlouhodobé léčby vrátit do jejich přirozeného prostředí.

 

Paní Parisot mě požádala, ať napíšu příběh našeho kočkária, který zveřejníme na webu s přiděleným var. symbolem č.112 a požádáme dobré lidi o hmotnou nebo finanční pomoc na transparentní účet NF JVaJV. Přesto, že jsem už hodně skeptická. Nejde jen o kočky, jsou to psi i jiná zvířata, která trpí, protože někteří lidé a bohužel jich není málo, jsou neteční ba dokonce úmyslně ubližují. A tak jsem vděčná a vážím si všech lidí, kteří se snaží potřebným zvířatům pomoci.

 

https://www.rb.cz/cs/o-nas/povinne-uverejnovane-informace/transparentni-ucty?mvcPath=transactions&accountNumber=69900699

 

Děkuji mamince, členům NF JVaJV, kteří  všichni včetně členů správní rady, pracují zdarma, ve volném čase a všem Vám ostatním, kterým není lhostejný osud zvířat, za případnou pomoc!!!

 

Markéta

 

Pokud by jste měli o nějakou kočičku zájem, prosím kontaktujte mne a ráda Vám podám více informací. Mé telefonní číslo je  602 233 750. 

 

frame-11.jpg      frame2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

frame3.jpg  frame4.jpg

                                                                                           

mark-1.jpg