Jdi na obsah Jdi na menu
 

SKANDÁL

 

OBRAZ - Obránci zvířat

 
 
 

 

Možná už o tom víte. Holding Agrofert se rozhodl potrestat slepice za to, že se lidé konečně začali zajímat o podmínky v klecových velkochovech.

Některé slepice, byť jen nepatrná menšina ze všech, ještě mohly po zotavení dožít v domácích chovech, u "adoptivních rodin". Namísto toho se bohužel Agrofert rozhodl skrýt skutečný stav slepic a výkupy zastavit. Všechny slepice bez výjimky tím posílají na jatka. Ač je jim pouhý rok a ještě mohly mít mnoho let před sebou.

Věřím, že i Vy cítíte, že zvířata by si nikdo neměl brát jako rukojmí! Nejsou to přece hromosvody našeho vzteku. Napište Agrofertu, že tohle byl opravdu přešlap. Vyzvěte Agrofert, ať místo toho radši přijme závazek, že v horizontu několika let přestane podporovat chov slepic v klecích. Kliknutím na tlačítko níže zobrazíte tipy, jak svou výzvu napsat, a kam ji odeslat.

JDU NAPSAT HNED TEĎ!

 

NEJSEM PISÁLEK, RADŠI BUDU DAROVAT

 

PS: Zaberete to jen pár minut. Nikdy nevíte, jestli zrovna Váš e-mail nebude poslední kapkou, díky které Agrofertu dojde, že je čas na změnu.

 

Pavel Buršík

Pavel Buršík 
Vedoucí kampaně Jak to snáší?

OBRAZ - Obránci zvířat
bursik.pavel@obrancizvirat.cz 
www.obrancizvirat.cz

 
 

OBRAZ - Obránci zvířat

 
 
 

 

Rád bych Vám předal jeden vzkaz. Je to příběh od opatrovatelky zachráněné slepice z klecového chovu. Slepička ležela na kupě mrtvých těl a měla obrovské štěstí, že ji někdo našel. Jinak by umírala dlouhé dny a noci bez jídla a vody.

Do následujícího textu jsem nijak nezasahoval, zprostředkovávám Vám ho v původním znění:

"Na Agátu myslím často a mrzí mě, že přes maximum mojí snahy svůj boj se životem prohrála. Nečekala jsem, že brzy dostanu další příležitost někomu pomoct. Ta příležitost se jmenuje Evelína...

Evelínka vypadá krásně, skoro jak z nějaké reklamy na šťastné slepice. Všechno se ale změní, když si ji potěžkáte. Pak totiž zjistíte, že je to jen klubko peří. Nemá na sobě snad jeden jediný sval. Jak dlouho asi hladověla? Je tak zesláblá, že nedokáže ani sama jíst nebo se udržet na nohou.

Na veterině dostala antibiotika a vitamíny. Uvítání do nového světa a hned několik injekcí... Jsou ale potřeba a pro Evelínku znamenají naději, že se něco změní.

Když vezmete do rukou zachráněné zvíře, jemně se třese. Takhle se třásla i Agáta, jsou si docela podobné. Pokládám si přitom hodně otázek. Chápe, že už jí nikdo nechce ublížit? Rozumí, že když ji krmím a dávám léky, dělám to proto, aby jí bylo líp? Pochopila už, že od lidí se dá čekat víc, než jen využívání, nezájem a bolest?

Odpověď vždy nalézám v očích. Jsem přesvědčená, že každé zvíře někde hluboko uvnitř cítí, že už bude dobře. A pohled Evelíny mi ukazuje to stejné.

Nerozumím tomu, že pro někoho je slepice zvíře, které můžeme beztrestně nechat umírat žízní a hladem. Kdyby takhle někdo zacházel s kočkou nebo psem, byl by z toho oheň na střeše. Takhle je to jen „běžná praxe“ nebo „přijatelná ztráta“.

Než se Evelínka uzdraví, budou to ale dlouhé týdny nebo měsíce. Když půjde všechno podle plánu, jednou se posílí natolik, aby mohla dovádět s ostatními slepicemi. Takový život bych si pro ni ze srdce přála.“

Já vím, že Vy to vnímáte stejně. Vždyť každé zvíře chce žít. Jsem proto přesvědčený, že cítíte, že něco musíte udělat. Vaše hodnoty a přesvědčení Vás nutí právě teď něco začít měnit. Přidejte se mezi Obránce zvířat a pomozte zatočit s klecovými chovy slepic.

ANO, STANU SE OBRÁNCEM ZVÍŘAT

 

PS: Držte Evelíně palce! Určitě Vás budeme informovat o tom, jak se její zdravotní stav vyvíjí. Častější zprávy najdete na našem Facebooku.