Jdi na obsah Jdi na menu
 

Co potřebují pejsci v zimě?

8. 11. 2012

Majitelé pejsků dobře vědí, jaké trable jejich pejskům přináší podzim a nadcházející zima.

Pejsek z procházky ve vlhku přináší domů v srsti spoustu bláta a špíny. Nastává doba zvýšené péče o srst a tlapky pejska a také o jeho zdraví. Pejskům, kteří žijí výhradně v bytech, musíte po návratu z podzimní a zimní procházky dokonale omýt a osušit nejen srst, ale  hlavně tlapky, které jsou vystavovány teplotním změnám, vodě, mrazu, sněhu, ledovým krystalkům a také soli ze silnic a chodníků.  

pejsci-v-oblecku.jpeg

 Péče o tlapky a srst

Pokud se pes pohybuje delší dobu po cestách posypaných solí a štěrkem, musíte mu po procházce tlapky omýt vodou a hned po osušení je natřít vazelínou. Nejlepší způsob, jak předejít poškození kůže na tlapkách psů, je preventivní ošetření vhodnými krémy. Používejte veterinářem doporučené vazelíny, obohacené o vitaminy. V mrazech se vyhněte krémům hydratačním, které mají vysoký obsah vody.

I v zimě je zapotřebí pejska vykoupat. Použijte vhodné ošetřující šampony. Protože psí srst schne poměrně dlouho, pořiďte si speciální vysoce savé ručníky a osušky. Můžete mít i psí župany, které velmi dobře sají vodu a pomohou psovi se sušením kůže. Župan ochrání i nábytek, protože pejsek v županu se nemůže otřepat a umáčet vám koberce a nábytek.

Oblečky nejsou jen módním doplňkem

Do chladného počasí psa oblečte. Dnes můžete mít obleky, pláštěnky a svetry pro psy všech velikostí a ras. Pořídit jim můžete i botičky a ponožky (mnoho pejsků si na ně ale nezvykne). A pozor - nejde o módní trendy, jak se mnoho lidí domnívá. Psí oblečky představují praktickou záležitost, kdy je srst chráněna před vlhkem a námrazou. Domů si nepřivedete sněhovou kouli s kousky ledu v srsti.

Speciální savá utěrka pojme až litr tekutin. Promáčená srst by sama od sebe schla několik hodin. Stačí pejska do ní zabalit, otřít a z velké části je srst suchá. Stejně tak tlapky (pokud jste nebrouzdali v osolené břečce). Otřete tlapky a ušetřete si i práci s úklidem.

Vymrzlý a vyběhaný pes se rád nají a následně prospí. Pořiďte mu dobrý pelíšek, můžete mít i vyhřívaný pelíšek nebo  ortopedickou matraci, kterou ocení hlavně staří psi, kteří mají problém s pohybovým aparátem. Výborné jsou také dvojité fleecové deky a další speciality.